Zapewnienie odpowiedniej i pełnej ochrony przeciwpożarowej w zakładzie pracy należy w pełni do pracodawcy. Do jego zadań należy poinstruowanie swoich pracowników o ewentualnych przyczynach zagrożenia pożarem, przebiegu ewakuacji w razie wybuchu pożaru oraz obowiązkach jakie należy wypełnić podczas wybuchu pożaru.
Na szkoleniach przeciwpożarowych można zdobyć niezbędną wiedzę i podstawowe umiejętności jak radzić sobie w takiej sytuacji.
Podstawą szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej jest przede wszystkim uświadomienie uczestnikom warunków powstawania pożaru, obowiązków w razie wybuchu pożaru, zasad postępowania podczas zagrożenia.
Specjaliści podczas szkoleń z zakresu PPOŻ prezentują profesjonalną profilaktykę przeciwpożarową oraz pokazują praktyczne podejście do wszystkich działań związanych ze zwalczaniem pożarów i przeprowadzaniem ewakuacji w zakładzie pracy.
Doświadczenie pozwala naszym trenerom na przekazanie wiedzy opartej o przykłady z codziennych działań jednostek ratowniczo-gaśniczych.
Szkolenie ppoż. obejmuje:
- omówienie oznaczeń znakami przeciwpożarowymi;
- omówienie zasad gaszenia ognia przy użyciu podręcznego sprzętu przeciwpożarowego;
- omówienie czynników mogących wywołać zapłon;
- omówienie stref zagrożenia wybuchem;
- rodzaje zabezpieczeń przeciwwybuchowych.
Szkolenia PPOŻ dopasowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników i warunków obiektu. Dajemy Ci gwarancję, że zawsze realizujemy pełen zakres programu — część praktyczną i teoretyczną.
W zakresie szkolenia 360 uwzględnione są również zasady zachowania bezpieczeństwa w przypadku ewakuacji w teorii i praktyce!
Prowadzimy cykliczne szkolenia w Lublinie, możemy też przyjechać do Twojej firmy.
Zapewniamy profesjonalne szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla Ciebie i Twoich pracowników. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i elastyczne terminy.
Zadzwoń lub napisz, a my złożymy Ci ofertę nie do odrzucenia.
Celem szkoleń PPOŻ (zgodnych z podstawą prawną) jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników określonych przestrzeni, obiektów oraz zakładów pracy. Ich organizacja jest obowiązkiem wynikającym z ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz.U. 2019 poz. 1040).